Як побороти синдром фантомної сирени

Багато людей скаржаться на те, що чують звук сирени, навіть коли його насправді немає.

 

Багато людей після початку повномасштабної війни в Україні відчули і відчувають сильний стрес, який не проходить безслідно для організму. Однією з відносно нових проблем є синдром фантомної сирени. Чому можуть бути чутні сирени навіть коли їх немає, і як це побороти?

 

Кожен пережитий стрес, викликаний загрозою для життя, може спричинити посттравматичний стресовий розлад (ПТСР). Для багатьох сирена зараз - це основний тригер, і коли людина її чує, мозок реагує на це тривогою і страхом. Такі ж відчуття з'являються, коли людині здається, що вона нібито чує сирену.

Існує кілька порад, що робити в разі, якщо вам здається, що ви чуєте сирену, хоча насправді її немає.

 

  • Перше, що варто зробити - сказати про це родичам, поділитися своїми переживаннями.
  • Також варто  озвучувати свої емоції - не боятися вимовляти вголос фрази "мені страшно","я злюся" та інші
  • Одним з ефективних методів стабілізації свого емоційного стану при фантомних сиренах може бути ведення щоденника - буде легше, якщо накопичені емоції будуть перенесені на папір. Це своєрідне "заземлення".
  • Ще одна порада - не ізолюйтеся. Важливо залишатися в контакті зі своїми близькими, ділитися переживаннями, щоб вони не накопичувалися. Це допоможе легше переживати стресові моменти. 

 

 

 

 

Переживати синдром фантомної сирени зараз - це нормально. Це не означає, що людина збожеволіла, це, скоріше, захисна реакція організму на сильний стрес, пов'язаний із загрозою життю.